Özel Meyve Bahçesi Anaokulu
MEB Özel Meyve Bahçesi Anaokulu
Geleceğimizin Temellerini Atıyoruz
EĞİTİM PROGRAMIMIZ
DEĞERLER EĞİTİMİ

Değerler toplum için çok önemlidir. Değerlere uygun davranan insanlarda toplum gözünde değerli olur. Erken çocukluk döneminde değerlerin kazandırılması çok önemlidir. Değerler genel yaşam tarzımızı etkileme ve belirleme açısından da önemlidir. Değerler Eğitimi, toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi, sosyal, ahlaki ve kültürel değerlerimizden “Yardımlaşma, Sevgi, Saygı, Dürüstlük, Barış, Hoşgörü, Empati, Sorumluluk” gibi kazanımları çocuklarımıza yaşam biçimi haline getiren bir yol izlemektir.


ANADİL EĞİTİM

Çocuğumuzun dil gelişimine yardımcı olan, duygu ve düşüncelerini rahat ifade etmesine imkan sağlayan, Şiir, Şarkı, Sohbet, Tekerleme, Parmak oyunu, Parmak kuklası, Hikaye tamamlama  ve Canlandırma gibi eğitimlerdir.


İLKOKULA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Hazırlık sınıfı olarak nitelendirdiğimiz bu yaş grubu, kitap ve kalem kullanmayı, çizgileri doğru yönde çizmeyi, dergi-kitap çalışmaları gibi temel kavram gelişimine yardımcı olmaya yönelik bu etkinlikler aracılığıyla çocuklarımızdaki ifade edicilik duygusu gelişirken, aynı zamanda sosyal ve duygusal alanlardaki yeteneklerinin de desteklenmesi amaçlanır. 6 yaş sınıfımızdaki Akıllı Tahta sistemiyle, çocuklarımızın okuma-yazma hazırlık çalışmaları desteklenmektedir.


SANATSAL EĞİTİMLER

Çocuğumuzun üreticiliğini kullanarak bir ürün oluşturması, kesme, yapıştırma, yoğurma, kolaj, boya çalışmaları, artık materyal çalışmaları, serbest resim gibi keyifli eğitimlerdir.


SERBEST ZAMAN ÇALIŞMALARI

Çocuğumuzun, öğretmenimiz rehberliğinde, bağımsız veya küçük gruplar halinde, kendi ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda bir etkinliğe yöneldiği zaman dilimidir. Çocuğumuzun hayal gücünü geliştirdiği, kendi seçtiği arkadaşlarıyla kendine olan güvenini pekiştirdiği, iletişim kurduğu bir ortamdır. Sınıflarımızda bunlarla ilgili, Kitaplık, Evcilik, Blok, Tamir, Fen-doğa, Kukla köşelerimiz bulunmaktadır.


FEN – DOĞA ÇALIŞMALARI

Araştırma ve inceleme gezileri, Deneyler, Doğa eğitimi, Bahçe çalışmaları, Ağaç ve Fidan dikme gibi doğa içerikli çalışmalardır.
Çocuklarımızın, hayatı daha iyi anlamalarına, daha etkili düşünmelerine, yeteneklerinin gelişmesine ve tabiatta olan bir takım olayları anlamalarına yardımcı olur. Bahçemizin büyük olması, çeşitli meyve ağaçları,sebzeler, rengarenk çiçekler çocuklarımızın Fen-Doğa çalışmalarını gerçek ortamda yapmalarına olanak sağlamaktadır.